Debiutująca Bonanza Zwycięzcą Rasy

By 0 Comment

53 Krajowa Wystawa Psów Rasowych Jarosław (o. Przemyśl) || 16-17.03.2019

BONANZA Millenijna Rodzina
klasa: pośrednia
ocena: DOSKONAŁA
lokata: 1/1
medal: ZŁOTY
przyznane tytuły: CWC (wniosek o Championa Polski), ZWYCIĘZCA RASY
sędzia: Milena Seidel

Długo przygotowywałyśmy się na ten dzień! Zależało mi, żeby Bonanza rozpoczęła karierę wystawową dopiero kiedy będzie na to w pełni gotowa psychicznie i fizycznie. I warto było czekać!

Pomimo trudnych warunków, jakie panowały w hali wystawowej, ogromnego tłoku i hałasu, Bonanza zachowała spokój i dobry nastrój aż do końca konkurencji finałowych.

Cel tej wystawy był jeden: dobre samopoczucie w ringu. Od jesieni pracowałyśmy nad umiejętnością koncentracji pomimo rozproszeń. Za punkt honoru postawiłam sobie stworzenie u Bonanzy pozytywnych skojarzeń z obcą osobą, która podchodzi i dotyka psa. Dzięki temu bardzo dobrze sobie poradziła podczas swojej pierwszej prawdziwej oceny przez sędziego, włącznie z oglądaniem zębów. Ktokolwiek bywa na wystawach wie doskonale, że u lagotto (jak i wielu innych ras) nie zawsze jest to łatwy element oceny.

fragment opisu z karty oceny: „doskonały gatunek włosa, doskonały temperament”

 

Nasz cel został osiągnięty w 100%! Wróciłyśmy do domu z medalem, tytułem Zwycięzcy Rasy i pierwszym wnioskiem o Championat Polski. Wszystko to było bardzo miłe i na pewno przyczyniło się do tego, że połknęłam wystawowego bakcyla. Ale największą satysfakcję daje mi nastrój Bonanzy w tak trudnych warunkach, chęć do pracy i zaufanie, jakim mnie obdarzyła.

Zdjęcia z wystawy autorstwa Kamili Wojciechowskiej