O nas

Hodowla Evviva Bonanza jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) oraz w FCI (Fédération Cynologique Internationale).

Związek Kynologiczny w Polsce to największa organizacja kynologiczna, powołana w 1938 r. i zrzeszająca hodowców psów rasowych. Tylko pies z hodowli zrzeszonej w ZKwP (FCI) może brać udział w wystawach psów rasowych organizowanych przez ten związek oraz w zawodach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata obedience i agility.

Wszystkie szczenięta urodzone w naszej hodowli dostają metrykę, na podstawie której można wyrobić rodowód w oddziale Związku Kynologicznego w Polsce.

Priorytety w życiu z psami:

Codzienna dawka ruchu


Długie spacery i odpowiednia dawka ruchu mają bardzo duże znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia psów. Dlatego każdego dnia dbamy o to, aby nasze psy miały zapewnioną możliwość swobodnego eksplorowania otoczenia.

Na INSTAGRAMIE @evviviabonanza udostępniamy relacje z naszych codziennych wypraw.
Szkolenie poprzez zabawę


Najlepszym sposobem na budowanie relacji z psem jest szkolenie oparte na wspólnej zabawie.

Dostosowujemy aktywność do potrzeb i predyspozycji każdego psa.

W zakładce "SZKOLENIE" przeczytasz o tym, jak spędzamy wspólnie czas bawiąc się i ucząc pożytecznych umiejętności.
Kompleksowa kontrola zdrowia


Okresowo wykonujemy kompleksowy przegląd weterynaryjny, w tym rozszerzone badania krwi.

Suczki, które uzyskały uprawnienia hodowlane mają dodatkowo wykonany szereg badań, m.in. genetycznych, ortopedycznych i okulistycznych.

W zakładce "ZDROWIE" znajdziesz więcej szczegółów na ten temat.

Cele hodowlane:

Dążymy do wyhodowania psów o wybitnych predyspozycjach użytkowych,
przy zachowaniu wymogów wynikających z wzorców ras.

DOSKONAŁY
TEMPERAMENT
Podstawowym warunkiem łatwego i przyjemnego życia z psem jest stabilna psychika i chęć do współpracy z człowiekiem. W hodowli priorytetem są dla nas charakter i osobowość. Dzięki temu, że szkolimy nasze psy i sprawdzamy je podczas zawodów, znamy ich mocne i słabe strony. Obserwacja psów w pracy wyznacza nasz główny kierunek hodowlany.
DOSKONAŁY
EKSTERIER
Przykładamy dużą wagę do wzorców ras i sukcesów wystawowych. Hodujemy psy ras użytkowych, gdzie wzorzec jest wyznacznikiem pożądanych cech fizycznych psów pracujących. Prawidłowa budowa ciała jest istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Dlatego dążymy do tego, żeby psy z naszej hodowli były jednocześnie użytkowe i wystawowe. Te dwie cechy nigdy nie powinny się wykluczać.
DOSKONAŁE
ZDROWIE
Dbamy o to, żeby psy, których używamy w hodowli zostały kompleksowo przebadane, w szczególności pod kątem chorób genetycznych, ortopedycznych i okulistycznych. Stale pogłębiamy wiedzę na temat zdrowia i genetyki. Dokładamy wszelkich starań, aby urodzone u nas szczenięta były zdrowe i dawały radość swoim nowym rodzinom.