balans.dog || Magdalena Śliwerska

By 0 Comment

Moja ulubiona influencerka kynologiczna w polskim internecie.

Jeśli szukasz rzetelnej wiedzy opartej na nauce, nowoczesnego podejścia do relacji z psami i życiowych wskazówek z dużą dozą rozsądku, sprawdź ten adres. Magda idealnie trafia w mój poziom wrażliwości, zaspokaja potrzebę logicznego wnioskowania w okołopsich tematach i jest zwyczajnie bardzo sympatyczną osobą. Pisze o sobie, że jest trenerką psów i ludzi. To ważne, bo nasze, ludzkie potrzeby są dla niej równie ważne, jak potrzeby naszych psów (co nie jest wcale oczywiste w tej branży).

Magda to utytułowana zawodniczka FCI obedience, czyli posłuszeństwa sportowego. To dzięki niej moja droga połączyła się na dwa lata z tą dyscypliną sportu. W latach 2018-2019 z Bonanzą trenowałyśmy w założonej przez Magdę krakowskiej szkole balans.dog. I choć nie dane nam było nigdy trenować osobiście z szefową (która chwilę wcześniej przeprowadziła się w Góry Izerskie), mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na placu treningowym.

Balans.dog to nie tylko sport, ale przede wszystkim życie z psem i zdrowa relacja oparta na wspólnych pozytywnych doświadczeniach. Magda przenosi badania naukowe pod nasze domowe strzechy i w bardzo przystępny sposób tłumaczy, jak sobie radzić w życiu z psem. Szczególnie polecam codzienne relacje na jej profilach na Facebooku i Instagramie! Merytorycznie komentuje codzienne problemy, jak chociażby to, czy należy wspierać psa gdy się boi, i zdecydowanie nie koloryzuje rzeczywistości. Bywa zabawnie, bywa poważnie, ale zawsze z głową.

balans.dog to również wspaniała przestrzeń dla rodziców, w których domach mieszkają psy. Magda pisze książkę o relacji dzieci i psów, a wiedzą i inspiracjami dzieli się na bieżąco w internecie. W rodzicielskiej społeczności balans.dog spotykają się amatorzy i profesjonaliści, w tym psychologowie dziecięcy i trenerzy psów. To miejsce, gdzie ogromna świadomość potrzeb wszystkich członków rodziny łączy się z wzajemną życzliwością i wysoką kulturą osobistą. Taki jest cały balans.dog.

Dla mnie Magda i jej balans.dog to ogromna inspiracja do rozwoju. Czytam książki, które poleca, śledzę jej rozwój jako trenerki i behawiorystki, podpytuję o rekomendacje. Dla mnie jej wskazania są zawsze trafione w punkt. Być może nadajemy na podobnych falach (choć nigdy nie miałyśmy okazji się spotkać w prawdziwym życiu), albo po prostu w podobny sposób wnioskujemy. Zdecydowanie warto wyszukać balans.dog w internecie i w mediach społecznościowych, i przez jakiś czas poobserwować jej poczynania w sieci.

Gdzie czytać?